W którym roku Śródmieście Gdyni otrzymało status Pomnika Historii? Gdzie znajduje się najstarsza drewniana rzeźba w Gdyni, pochodząca z XIV wieku? Jak nazywa się pierwsza kobieta dowódca zespołu okrętów w Marynarce Wojennej? To tylko niektóre z półfinałowych pytań z którymi zmagali się uczestnicy Miejskiego Konkursu Wiedzy o Gdyni. W piątek, 24 lutego w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym 133 najlepszych uczniów z gdyńskich szkół w 3 grupach wiekowych zmierzyło się z zadaniami autorstwa gdyńskich radnych. Naszą szkołę fantastycznie reprezentowali uczniowie klasy III A – Karolina Dykta i Filip Łapiński. Wyniki będą ogłoszone ok. 1 marca. 10 najlepszych uczniów z każdej grupy wiekowej zaproszonych zostanie do finału, który planowany jest na 25 marca 2017 r. w auli Akademii Marynarki Wojennej.

Justyna Jellonnek