Uczniowie klasy IIA - Wiktoria Gołąbek, Paulina Puzio i Arkadiusz Koszałka reprezentowali naszą szkołę w finale konkursu z wiedzy ekonomicznej "Gimnazjalne Potyczki" organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i NBP. W dwóch pierwszych etapach konkursu pokonali ponad 450 drużyn z całej Polski i znaleźli się w finałowej 15! Mimo, że konkursu nie wygrali i tak są zwycięzcami!

W dniach 9-11 marca brali udział w zajęciach i zmaganiach konkursowych wraz z innymi finalistami:

• 9 marca (czwartek)

W godzinach przedpołudniowych dotarliśmy do Hotelu Lord w Warszawie, po zakwaterowaniu i obiedzie wyjechaliśmy zwiedzać Centrum Pieniądza w NBP, a następnie odbyły się warsztaty z autoprezentacji i kreatywnego rozwiązywania problemów. Po zajęciach odbyło się spotkanie organizacyjne z koordynatorem konkursu.

• 10 marca (piątek) - DZIEŃ FINAŁU W NBP

Po śniadaniu pojechaliśmy do siedziby Narodowego Banku Polskiego, gdzie w reprezentacyjnej Sali im. Grabskiego odbył się finał konkursu. Uczniowie rozwiązywali szereg zadań z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, a także obliczali oprocentowanie lokat, zyski z papierów wartościowych oraz koszty różnego typu kredytów i pożyczek. Po konkursie i wręczeniu nagród wszyscy finaliści zwiedzali Centrum Kopernika. wieczorem, po uroczystej kolacji zorganizowana została dyskoteka.

• 11 marca (sobota)

To był ostatni dzień pobytu w stolicy. Postanowiliśmy zwiedzić warszawską starówkę i przespacerować się po mieście. Wczesnym wieczorem wróciliśmy do Gdyni.

Dziękujemy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości za doskonałe zorganizowanie i sfinansowanie pobytu w Warszawie, a Radzie Rodziców za opłacenie kosztów biletów!

Małgorzata Onasch