19 października klasa 3A gimnazjum  (grupa ucząca się języka niemieckiego) pojechała do Gdańska do Centrum Herdera. Celem dzialalności Centrum Herdera jest upowszechnianie języka i kultury niemieckiej. Wyjazdy do Gdańska organizowane są w naszej szkole corocznie, biorą w nich udział klasy trzecie gimnazjum, ucące się języka niemieckiego.

Uczniowie uczestniczyli w ciekawym wykładzie na temat historii i geografii Niemiec, następnie brali czynny udział w quizie językowo - krajoznawczym. Prowadzący p. Zbigniew Zembrzuski szczegółowo przedstawił zasady działalności oraz zasoby biblioteczne Centrum Herdera, przekonywał także, dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego!