16 listopada mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w Spotkaniu Integracyjnym pod nazwą „Dajmy Dzieciom Uśmiech z Teatrem Tańca „Kwieciste Gwiazdy”, nad którym Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Wydarzenie to było realizacją zadania wynikającego z programu profilaktyczno – wychowawczego naszej szkoły pt. „Poszanowanie i tolerancja dla odmienności kultur, zachowań i różnic między ludźmi”.
W ramach tego spotkania mogliśmy podziwiać  niesamowite występy taneczne niezwykle utalentowanych młodych artystów - dzieci i młodzieży z Rodzinnego Domu Dziecka
z miejscowości Kiwercy na Ukrainie. Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy i doznań muzycznych, były liczne, przepiękne, niezwykle barwne stroje, prezentowane podczas każdego występu. Warto dodać, że stroje są projektowane i wykonywane głównie przez samych tańczących artystów z niewielką pomocą ich opiekunów. Występy goszczącego u nas Teatru Tańca wzbudziły ogromny podziw i uznanie wśród naszych wychowanków i nauczycieli, czego dowodem były entuzjastyczne brawa towarzyszące każdemu występowi. Miłym akcentem kończącym nasze spotkanie było wykonanie wspólnego zdjęcia dzieci z zespołem.

Monika Grunwald

DMC Firewall is a Joomla Security extension!