30 listopada w zimny, jesienny wieczór spotkaliśmy się jak co roku na Wieczorze Zadumy, aby w artystycznej formie snuć refleksje o sprawach trudnych, poważnych, ostatecznych. Tym razem naszemu przedstawieniu daliśmy tytuł : "Dzień za dniem " , aby podjąć tematy rzeczywiście ostateczne - przemijanie, upływ  czasu , kres życia, odchodzenie, śmierć. Jednym z głównych motywów, wykorzystanych w scenariuszu przedstawienia w sposób , mamy nadzieję, zaskakujący, była dziecięca " zabawa w krzesełka". W spektaklu pojawiły się także teksty ; ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, Czesława Miłosza i innych oraz pieśni "Zegarmistrz światła ", "Niewidzialna dłoń ", "Niepamięci cud " i inne. Nasi aktorzy - uczniowie z zespołu "Teatrator " okazali się mistrzami w tworzeniu nastroju  i artystycznej refleksji, co zważywszy na ich wiek i dość abstrakcyjny dla nich temat zasługuje na szacunek. Brawo !