We wtorek 16 stycznia starsi i młodsi uczniowie naszej szkoły mieli niecodzienną okazję uczestniczenia w warsztatach naukowych w  Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy EduFun w Redzie w ramach programów unijnych „Małe skrzydła – wysokie loty” i "Rozwiń skrzydła".

Dzieci mogły podziwiać fascynujące doświadczenia z wykorzystaniem ciekłego azotu, a następnie aktywnie uczestniczyły w warsztatach z zakresu fizyki, chemii, optyki i biologii. Nasi młodzi naukowcy poznali podstawowe zasady związane z prądem elektrycznym i włos dosłownie „jeżył im się na głowie”. Mieli także okazję „wyhodowania” trzeciej ręki, pozyskania swojego kodu DNA, czy też odkrycia kilku „świetlnych” sekretów. Na naszych uczniów czekała też wystawa interaktywna i słodki poczęstunek.  Forma i tematyka warsztatów, dostosowanie przekazu i działań do zróżnicowanych potrzeb naszych dzieci, a także bardzo sympatyczny, przyjazny i pomocny personel to bardzo pozytywne punkty programu. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego wydarzenia z pewnością wzbogacili swoją wiedzę, a przy okazji bardzo miło spędzili czas.

Monika Grunwald