Otwartość na Świat

Rozwój Indywidualny

Współpraca i Wspólnota

Dążenie do Doskonałości

Witaj w Gimnazjum nr. 10 w Gdyni!

W sercu Gdyni znajduje się nasze wyjątkowe gimnazjum, które od lat jest miejscem, gdzie młodzież nie tylko zdobywa wiedzę, ale przede wszystkim kształtuje swoją osobowość, uczy się odpowiedzialności i rozwija pasje. Nasza placówka łączy tradycję z nowoczesnością, oferując nowatorskie metody nauczania i zachęcając uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu szkolnym.

Przykładamy wielką wagę do indywidualnego podejścia do każdego ucznia, co pozwala nam dostosowywać metody nauczania do potrzeb i predyspozycji każdego młodego człowieka. Wierzymy, że sukces edukacyjny to nie tylko oceny, ale przede wszystkim rozwój kompetencji społecznych, umiejętność pracy w zespole i gotowość do podjęcia wyzwań przyszłości.

Uczniów

Lat Tradycji

Historia Gimnazjum nr. 10

Założone ponad dwie dekady temu, Gimnazjum nr. 10 w Gdyni od początku swojego istnienia stanowiło ważny punkt na edukacyjnej mapie miasta. Powstało z inicjatywy grupy nauczycieli i rodziców, którzy pragnęli stworzyć placówkę kładącą nacisk na doskonałość akademicką oraz wszechstronny rozwój uczniów. Z czasem, dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej, nasze gimnazjum zyskiwało coraz większe uznanie, nie tylko na arenie lokalnej, ale i ogólnopolskiej.

Lata mijają, ale pewne rzeczy pozostają niezmienne. Mimo że Gimnazjum nr. 10 przeszło przez różne etapy i zmiany, zawsze pozostawało wiernym swoim pierwotnym celom. Byliśmy świadkami wielu ważnych momentów: od pierwszych absolwentów, przez różne sukcesy w konkursach i olimpiadach, aż po otwarcie nowoczesnego skrzydła szkolnego z laboratoriami i salami multimedialnymi.

Historia naszej szkoły to nie tylko chronologia wydarzeń, ale przede wszystkim ludzie – nauczyciele, uczniowie i ich rodziny, którzy wnieśli wkład w jej rozwój. Dziś, patrząc na mury Gimnazjum nr. 10, widzimy nie tylko budynek, ale przede wszystkim wspólnotę, która przez lata kształtowała to wyjątkowe miejsce. Jesteśmy dumni z naszej historii i z niecierpliwością patrzymy w przyszłość, pewni, że najlepsze chwile wciąż przed nami.

Misja i Wizja

W sercu naszej działalności edukacyjnej leży przekonanie, że każdy uczeń jest wyjątkowy i posiada nieskończony potencjał. Misja Gimnazjum nr. 10 w Gdyni polega na dostarczaniu wyjątkowej jakości edukacji, która nie tylko zapewnia solidne podstawy akademickie, ale także kształtuje postawy obywatelskie, kreatywność oraz umiejętność radzenia sobie w dynamicznie zmieniającym się świecie. Wierzymy, że właściwe kierowanie i wsparcie mogą przekształcić marzenia naszych uczniów w realne osiągnięcia

Nasza wizja to bycie placówką, która jest liderem innowacyjności w edukacji, tworząc środowisko, w którym uczniowie czują się bezpiecznie, są ciekawi świata i gotowi do ciągłego uczenia się. Pragniemy, by absolwenci Gimnazjum nr. 10 byli świadomymi obywatelami, którzy aktywnie uczestniczą w społeczności lokalnej i globalnej, korzystając z umiejętności i wiedzy zdobytej w naszych murach. Widzimy siebie jako centrum doskonałości, które inspirowałoby inne placówki do dążenia do wyższych standardów edukacyjnych.

Aby zrealizować naszą misję i wizję, angażujemy się w ciągłe doskonalenie procesu nauczania, wprowadzając nowoczesne metody dydaktyczne i korzystając z najnowszych osiągnięć technologii edukacyjnych. Dbamy o to, aby relacje między nauczycielami a uczniami opierały się na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Współpracujemy także z rodzicami i społecznością lokalną, wierząc, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć znacznie więcej niż działając oddzielnie.

Osiągnięcia Szkoły

Gimnazjum nr. 10 w Gdyni od lat jest symbolem doskonałości edukacyjnej, co potwierdzają liczne osiągnięcia zarówno na arenie lokalnej, jak i ogólnopolskiej. Nasza placówka regularnie zdobywa wyróżnienia w olimpiadach przedmiotowych, konkursach artystycznych oraz zawodach sportowych. Wyjątkowe zaangażowanie nauczycieli i talent uczniów przekłada się na sukcesy, które stanowią źródło dumy dla całej społeczności szkolnej.

Nie tylko triumfy w konkursach świadczą o naszej wyjątkowości. Osiągnięcia szkoły to również udane projekty społeczne, międzynarodowe wymiany uczniowskie oraz innowacyjne programy edukacyjne, które wprowadzamy. Wielokrotnie byliśmy wyróżniani za nasze podejście do edukacji, które kładzie nacisk na wszechstronny rozwój ucznia, nie tylko w zakresie wiedzy, ale także kompetencji społecznych i emocjonalnych. Nasze osiągnięcia są dowodem na to, że ciągłe dążenie do doskonałości i pasja do nauczania przynoszą konkretne efekty.