Przegląd Zajęć

Kółko Teatralne "Scena 8"

Dla uczniów z pasją do aktorstwa i występów na scenie, Kółko Teatralne "Scena 8" oferuje doskonałą okazję do rozwijania talentów aktorskich i poznawania tajników teatru. Pod okiem doświadczonego instruktora, uczestnicy uczą się interpretacji tekstów, technik aktorskich oraz pracy nad mimiką i dykcją. Każdego roku grupa przygotowuje przedstawienia, które prezentowane są przed całą społecznością szkolną.

Warsztaty Artystyczne "Kreatywni"

Te warsztaty skierowane są do młodych artystów, którzy pragną rozwijać swoje zdolności w dziedzinie malarstwa, rysunku i innych form sztuk plastycznych. Uczestnicy mają okazję pracować z różnymi technikami, eksplorować własny styl oraz tworzyć pod okiem profesjonalistów. Regularnie organizowane są wystawy prac uczestników.

Kółko Naukowe "Małego Badacza"

Dla tych, którzy zawsze zadawali więcej pytań i pragnęli zgłębiać tajemnice świata. W "Małym Badaczu" uczniowie przeprowadzają eksperymenty, uczą się podstaw metody naukowej i poznają fascynujące aspekty różnych dziedzin nauki.

Zespół Muzyczny "Echo Gimnazjum"

Uczniowie z pasją muzyczną mogą dołączyć do zespołu, gdzie pod okiem doświadczonego muzyka uczą się gry na instrumentach, śpiewu oraz pracy w zespole. Zespół regularnie występuje na uroczystościach szkolnych i lokalnych imprezach.

Dlaczego Zajęcia Pozalekcyjne Są Ważne?

Zajęcia pozalekcyjne odgrywają kluczową rolę w edukacyjnej i osobistej ścieżce każdego ucznia. W czasie, gdy standardowe lekcje skupiają się przede wszystkim na przekazywaniu wiedzy akademickiej, to właśnie w trakcie zajęć pozalekcyjnych uczniowie mają szansę odkrywać swoje pasje, talenty i zainteresowania w bardziej swobodnej i kreatywnej atmosferze. Takie zajęcia rozbudzają ciekawość, uczą samodzielności oraz dają możliwość wyrażania siebie w innych niż tradycyjnie akademickie obszarach.

Ponadto, zajęcia pozalekcyjne stanowią doskonałą okazję do nawiązywania nowych relacji i budowania przyjaźni. Uczestniczenie w kółkach, klubach czy warsztatach pomaga uczniom rozwijać umiejętności współpracy w zespole, komunikacji oraz radzenia sobie z wyzwaniami. W praktyce uczą oni, jak pracować razem, osiągać cele i przeżywać sukcesy oraz porażki jako zespół. Te cenne lekcje życiowe, które uczniowie zdobywają podczas zajęć pozalekcyjnych, przygotowują ich do stawiania czoła przyszłym wyzwaniom, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Sukcesy i Osiągnięcia

W Gimnazjum nr. 10 w Gdyni zawsze stawialiśmy na rozwój indywidualnych talentów naszych uczniów. Nasza oferta zajęć pozalekcyjnych zaowocowała wieloma osiągnięciami, które stanowią źródło dumy dla całej społeczności szkolnej. W ciągu ostatnich lat zdobyliśmy ponad 50 nagród i wyróżnień w różnorodnych konkursach na poziomie lokalnym i ogólnopolskim.

Szczególnie chcielibyśmy podkreślić sukcesy naszych młodych sportowców, którzy wielokrotnie reprezentowali naszą szkołę w zawodach na różnych szczeblach. Nasze kółko teatralne zdobyło uznanie zarówno wśród krytyków, jak i publiczności, prezentując swoje przedstawienia na licznych festiwalach. Nasz zespół naukowy zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie badawczym dla gimnazjów.

Ale to nie tylko duże osiągnięcia budują naszą renomę. Duma napawa nas każde, nawet najmniejsze wyróżnienie czy pochwała dla naszych uczniów. Wierzymy, że wszechstronny rozwój jest kluczem do sukcesu w życiu, a nasza społeczność szkolna ciągle udowadnia, że idziemy w dobrym kierunku, stawiając na rozwijanie pasji i talentów każdego ucznia.